Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest grupą specjalnych zabiegów, które poprawiają wygląd zębów. Dzięki nowoczesnym technologiom i wysokiej jakości materiałom możemy zaoferować naszym pacjentom prawdziwą metamorfozę uśmiechu! Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej to przede wszystkim: profesjonalna higienizacja (skaling i piaskowanie zębów), wybielanie zębów, bonding (licówki kompozytowe), licówki porcelanowe, implanty, protetyka estetyczna i leczenie ortodontyczne.

stomatologia estetyczna częstochowa

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to jedna z młodszych dziedzin stomatologii. Korekcja wyglądu zębów to nie tylko piękny uśmiech, to również większe poczucie komfortu i pewności siebie, tak ważne w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Zabiegi z zastosowaniem implantów, uzupełnień protetycznych czy aparatów ortodontycznych często wpływają również na wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie twarzy.

Przebarwienia, krzywy zgryz, ubytki zębowe, ukruszenia, diastema, widoczny kamień nazębny lub wadliwe, przebarwione wypełnienia to najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się osoby poszukujące porady w naszym gabinecie.

Zależy nam na zaspokojeniu potrzeby i oczekiwań każdej z tych osób. Dbamy o to, aby przeprowadzane zabiegi były wykonane precyzyjnie, a efekt końcowy korespondował z rysami twarzy i osobowością pacjenta.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów stało się dziś bardzo popularne. Nie ma osoby, która nie chciałaby, aby jej twarz zdobiły harmonijne, śnieżnobiałe zęby.

Zalecamy, aby zabieg ten wykonać w gabinecie dentystycznym, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że będzie on bezpieczny dla naszego szkliwa. Pamiętajmy, że wybielanie zębów można przeprowadzić wyłącznie wtedy, gdy nasze uzębienie jest zdrowe, a tego jesteśmy pewni tylko wtedy, gdy dentysta dokona najpierw ich przeglądu.

Lekarz ocenia także, jakie są wskazania i ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Następnie przeprowadzana jest higienizacja, czyli skaling i piaskowanie.

Zęby są dokładnie oczyszczane z kamienia nazębnego i osadu, co umożliwia równomierne rozjaśnienie szkliwa. W naszym gabinecie oferujemy wybielanie zębów na dwa sposoby:

  • wybielanie nakładkowe – przy użyciu spersonalizowanych nakładek i żelu wybielającego,
  • wybielanie gabinetowe – z zastosowaniem żelu wybielającego aktywowanego światłem specjalnej lampy.

Stomatologia estetyczna – zalety

Stomatologia estetyczna dostarcza wielu metod poprawy wyglądu uzębienia. Możemy zmienić kształt lub kolor zębów, usunąć przebarwienia, wyrównać zęby stłoczone, a braki w uzębieniu uzupełnić funkcjonalnymi implantami i naturalnie wyglądającymi uzupełnieniami protetycznymi. Co daje taka metamorfoza?

  • Wpływa pozytywnie na zdrowie zębów i ich estetykę,
  • dodaje pewności siebie w kontaktach z innymi,
  • sprawia, że twarz jest bardziej promienna i wygląda młodziej,
  • to komfort psychiczny i lepsze samopoczucie,
  • pozwala na nieskrępowane okazywanie swoich emocji,
  • to nasza najlepsza wizytówka!
Cennik zabiegów

Laserowe wybielanie zębów

1200 zł

Wybielanie nakładkowe (2 łuki, w cenie zestaw 4 strzykawek z żelem wybielającym)

900 zł

Bonding (licówka kompozytowa bezpośrednia)

900 zł
Skontaktuj się
z nami
rejestracja
dr Parchańska-Kowalik (ortodoncja)
i dr Kowalik (stomatologia):
+48 515 177 155
+48 34 500 00 54
dr Parchański (ortodoncja):
+48 501 229 859
Godziny
otwarcia

pn. - pt.: 10.00 - 20.00
sobota: 11.00 - 14.00
Rejestracja telefoniczna w godzinach przyjęć.
Dostępny parking dla pacjentów.

Formularz

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!