Licówki porcelanowe

Doskonały, harmonijny, śnieżnobiały uśmiech rzadko kiedy jest darem natury. Najczęściej wymaga pomocy ze strony stomatologa. Jesteśmy specjalistami od metamorfozy uśmiechu, a licówki porcelanowe to jeden ze sposobów jego poprawy. Te cieniutkie płatki porcelany dentystycznej sprawiają, że uśmiech prezentuje się bardzo naturalnie, a same licówki są wytrzymałe, nie powodują podrażnień oraz są bezpieczne dla alergików.

licówki częstochowa

Czym są licówki na zęby?

Licówki porcelanowe to cienkie płatki ceramiki, które mocujemy do wargowej (licowej) powierzchni zębów. Ich rolą jest poprawa wyglądu uzębienia. To sekret nienagannego uśmiechu wielu gwiazd Hollywood, które z chęcią korzystają z tego rozwiązania.

Materiał, z którego są wykonane, do złudzenia przypomina szkliwo naturalnych zębów, dlatego trudno je od niego odróżnić.

W naszej klinice dbamy o to, aby stosowane w zabiegach licówki porcelanowe były jak najwyższej jakości. Dobieramy je w taki sposób, aby ich barwa była identyczna z kolorem pozostałego uzębienia, a ich kształt korespondował z naturalnymi rysami twarzy, a nawet cechami osobowości.

Dzięki temu uzyskujemy wspaniały efekt końcowy – nowy uśmiech dopasowany do pacjenta, dodający jego twarzy promienności i uroku.

Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach licówki porcelanowe nie mogą być zastosowane. Dzieje się tak, gdy u pacjenta występuje niewyleczona próchnica, choroby dziąseł, wady zgryzu lub bruksizm.

Ponadto licówki porcelanowe nie można założyć na zęby, które przeszły leczenie kanałowe. Przed zabiegiem zęby należy także oczyścić z kamienia nazębnego.

Zakładanie licówek porcelanowych

Przed założeniem licówek porcelanowych ma miejsce wizyta konsultacyjna. Lekarz na początku wykonuje przegląd zębów, przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem oraz zleca wykonanie stosownych badań diagnostycznych. Jeśli zauważy istnienie przeciwwskazań, może skierować pacjenta na wcześniejsze wyleczenie nieprawidłowości, które obecnie uniemożliwiają założenie licówek.

Kolejny krok to wybór ich koloru, który odbywa się zawsze w konsultacji z pacjentem. W naszej klinice wykonujemy liczne zdjęcia aparatem fotograficznym z lampą błyskową o odpowiedniej temperaturze barwowej odpowiadającej barwie światła dziennego.

Następnie na podstawie wcześniej wykonanego nawoskowania diagnostycznego (wax-up) wykonywany jest w ustach pacjenta mock-up, dzięki któremu pacjent jeszcze przed zabiegiem może sprawdzić, jak będzie wyglądał jego uśmiech po metamorfozie. Niesie to duży komfort psychiczny dla samego pacjenta oraz pomoc w komunikacji i zrozumieniu jego oczekiwań dla stomatologa.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny. Przed założeniem licówek lekarz musi wykonać szlifowanie zębów. Jest to niewielka ingerencja w twarde tkanki zęba, która pozwala na ich trwałe przymocowanie.

Następnie pobierany jest wycisk, który wysyłamy do laboratorium protetycznego. W czasie oczekiwania na docelowe prace pacjent nosi licówki tymczasowe, dzięki którym nie odczuwa dyskomfortu.

Na ostatniej wizycie nowo wykonane, precyzyjnie dopasowane licówki porcelanowe umieszczamy na stałe na zębach pacjenta.

Licówki porcelanowe – zalety

Wskazaniem do wykonania zabiegu z zastosowaniem licówek są erozje szkliwa, mocno widoczne, nieestetyczne wypełnienia na powierzchniach licowych zębów przednich, przebarwienia, których nie można usunąć zabiegiem wybielania zębów, urazowe złamania lub ukruszenia brzegów siecznych, zbyt duże szpary między zębami, kształt zębów i ich ustawienie, których pacjent nie akceptuje.

Główne zalety licówek to:

  • maskowanie przebarwień np. po antybiotykach,
  • korekta ustawienia zębów,
  • doskonała estetyka – bielsze zęby o równomiernym, naturalnym kolorze, dzięki czemu do złudzenia przypominają naturalne szkliwo,
  • odporność na rozwój ubytków próchniczych i przebarwień, ponieważ licówki porcelanowe wykonywane są ze specjalnej porcelany, na której nie gromadzi się kamień nazębny,
  • zamknięcie diastemy oraz innych nieestetycznych przestrzeni między zębami.

Ponadto licówki to nie tylko idealna metamorfoza uśmiechu. Zadbany, nienaganny uśmiech wpływa na wygląd całej twarzy. Odmładza i sprawia, że wygląda ona na bardziej promienną i młodszą.

Zalet licówek porcelanowych jest jeszcze więcej. Nie da się pominąć znacznej poprawy samopoczucia pacjentów. Rezultatem zastosowania licówek jest większa pewność siebie, wyższa samoocena i duża swoboda w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami.

Najczęściej zadawane pytania

Czy licówki porcelanowe są trwałe?

Warto podkreślić, że ten sposób korekcji uśmiechu wybieramy na stałe, ponieważ zabieg wymaga szlifowania zębów. Jednak trwałość zabiegu jest tak duża, że nie powinno to martwić osoby, które się na nie decydują. Wystarczy jeden zabieg założenia licówek porcelanowych, a pięknym uśmiechem można cieszyć się bardzo długo.

Ile kosztują licówki porcelanowe?

Licówki są doskonałą inwestycją w piękny uśmiech, który jest naszą najlepszą wizytówką. Koszt zabiegu założenia licówek porcelanowych zależy przede wszystkim od tego, czy mają być zastosowane na wszystkich zębach, czy jedynie na wybranych oraz od rodzaju ceramiki, z której zostaną wykonane. Należy także uwzględnić fakt, że po wykryciu przeciwwskazań, lekarz może skierować pacjenta na leczenie, które będzie dodatkowym kosztem. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie cennikiem, w którym został także uwzględniony orientacyjny koszt licówek.

Skontaktuj się
z nami
rejestracja
dr Parchańska-Kowalik (ortodoncja)
i dr Kowalik (stomatologia):
+48 515 177 155
+48 34 500 00 54
dr Parchański (ortodoncja):
+48 501 229 859
Godziny
otwarcia

pn. - pt.: 10.00 - 20.00
sobota: 11.00 - 14.00
Rejestracja telefoniczna w godzinach przyjęć.
Dostępny parking dla pacjentów.

Formularz

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!